یک تمرین فوق العاده جهت تقویت حافظه، تمرکز فکر و دقت

با سلام دوستان عزیز

یک نکته بسیار مهم : برای انجام این تمرین نیازی نیست که زمان خاصی را در نظر بگیرید. در هر مکانی قابل اجرا می باشد. مانند موارد زیر:

هنگامی که در اتوبوس، مترو، تاکسی نشسته اید و در حال رفتن به مقصد مورد نظر خود هستید و یا هنگامی که در پشت ترافیک مانده اید و چاره ای جز صبر کردن ندارید.

هنگامی که در صف نانوایی هستید و منتظر رسیدن نوبت خود هستید

هنگامی که در مطب یک دکتر هستید و یا به بانک و یا به یک خود پرداز مراجعه کرده اید. و منتظر نوبت خود هستید. و بسیاری از زمان های دیگر که بیهوده می گذرند و شما می توانید با هوشمندی کامل از این زمان ها جهت تقویت حافظه ، تمرکز فکر و دقت خود استفاده کنید.

کافیست روزی ۵ الی ۱۰ دقیقه این تمرین را انجام دهید. البته باید برای رسیدن به حداکثر نتیجه در انجام متداوم این تمرین کمی ارداه و پشت کار به خرج دهید.

شاه کلید موفقیت، تکرار و تمرین است

طبق تحقیقات محققان و کارشناسان، یکی از بهترین روش ها جهت تقویت “قدرت حافظه، تمرکز و دقت” انجام محاسبات بصورات ذهنی می باشد.

متاسفانه نزدیک به ۹۹% افراد جامعه وابستگی شدیدی به محاسبات به وسیله ماشین حساب پیدا کرده اند و با گسترش انواع گوشی ها که به صورت پیش فرض همه ی انها دارای برنامه ماشین حساب هستند، بسیار شدیدتر شده است. به طوری که برای انجام ساده ترین محاسبات فورا به سراغ ماشین حساب موبایل خود می روند.

در حالی که با انجام همین محاسبات ساده روزانه به صورت ذهنی در واقع در حال انجام یکی از بهترین تمرین های پرورش ذهن می باشید و با انجام مداوم محاسبات به صورت ذهنی به زودی متوجه نتایج فوق العاده ان بر روی حافظه، قدرت تمرکز فکر و دقت خود خواهید بود.

نکته : برای محاسبات ذهنی روش ها و تکنیک های مختلفی وجود دارد. برای ما تفاوتی نمی کند. مهم نتیجه ای است که شما با انجام محاسبات ذهنی به دست خواهید آورد، یعنی همان تقویت حافظه، تمرکز فکر و دقت.

باز هم تکرار می کنم تنها راه رسیدن به حداکثر نتایج انجام مداوم محاسبات به صورت ذهنی می باشد.

انجام محاسبات ذهنی را بهصورت یک عادت در آورید.

مثل هر تمرین دیگری ممکن است در ابتدای کار این تمرین مشکل به نظر برسد، اما  نتایج فوق العاده ارزشمند و شیرینی در نهایت برای شما به ارمغان خواهد اورد.

5/5

مطالب مرتبط:

تی وی توس
شهاب ملت خواه

منو شهاب و طرقبه

منو شهاب و طرقبه منو شهاب و طرقبه1394.02.23 به روایت مجید سیف العلمایی “مربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازی” از “سیف دات آی آر” (دانشنامۀ

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فروش محصولات هنری

فروش محصولات هنری “فروش محصولات هنری“05:09به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ آنلاین مطالعات سینمایی)رکورد:

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

در انتظار قاسم

در انتظار قاسمگزارشی کوتاه در صبح جمعه 24 شهریور 1402 در گلستان به وقت انتظار استاد قاسم گلمکانی که بیاید تا برای تهیه فیلم مستند

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فعالان هنری، بهترست بدانید!

فعالان هنری، بهترست بدانید! “فعالان هنری، بهترست بدانید!“مدت: 11:59به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ

ادامه مطلب »