ویژه برنامه دیدار با هفت فیلم‌ساز مشهدی در تابستان؛ دبیر کانون تحلیلگران سینما در مشهد: اصلی‌ترین هدف برنامه پرداختن به سینمای محلی برای رسیدن به سینمای ملی است

ویژه برنامه دیدار با هفت فیلمساز مشهدی در تابستان؛ دبیر کانون تحلیلگران سینما در مشهد:
اصلی‌ترین هدف برنامه پرداختن به سینمای محلی برای رسیدن به سینمای ملی است
ویژه برنامه‌های کانون تحلیلگران سینما در تابستان سال جاری در مشهد اعلام شد.

به گزارش واحد دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، مجید سیف العلمایی، مدیرعامل آگاه فیلم با بیان این که کانون تحلیلگران سینما، جلسات نمایش و نقد و بررسی فیلم را در فصل تابستان با عنوان “دیدار با هفت فیلمساز مشهدی” برگزار خواهد کرد، اظهار کرد: اصلی‌ترین هدف این برنامه پرداختن به سینمای محلی در راستای رسیدن به سینمای ملی است.

وی بیان داشت: همدلی، تبادل نظر، ارتقا معرفت و دانش سینمایی بین فعالان این عرصه در جهت افزایش آموزش، رونق تولیدات سینمایی در شهر مشهد از دیگر اهداف این برنامه است.

دبیر کانون تحلیلگران سینما گفت: صد و بیست و ششمین نشست سینمایی- تخصصی کانون تحلیلگران سینما و نخستین جلسه ویژه تابستان در ساعت ‌۶ بعد ازظهر پنجشنبه ‌۱۸ تیرماه سال جاری به نمایش در می آید و به بررسی فیلم “قاب‌های خالی” ساخته علیرضا حسینی موسوی اختصاص دارد.

وی گفت: این برنامه در محل آگاه فیلم، با حضور کارشناسان سینما حسین فرزین و اشکان ضیایی برگزار می‌شود.

سیف العلمایی با بیان این که این برنامه‌ها عصرهای پنج شنبه برگزار خواهد شد، اظهار کرد: فیلم‌های “نیش” ساخته مهدی رضازاده، “کار و بیکاری” ساخته ابوالفضل عطار، “پست شب” ساخته اشکان ضیایی، “فانوس خیس” ساخته داوود آتش افروز، “خواب یخ” و “به رنگ خاکستر” ساخته مرضیه خطیب و “آخرین معجزه” ساخته دکتر علی خزاعی فر دیگر فیلم هایی هستند که در این برنامه مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به این که بنیاد دانش آموختگان تئاتر نیز جلسات نمایش‌نامه خوانی خود را در فصل تابستان در عصرهای شنبه در آگاه فیلم برگزار خواهد کرد، ابراز داشت: نخستین جلسه ویژه تابستان بنیاد دانش آموختگان تئاتر در ساعت ‌۶ بعدازظهر شنبه ‌۲۰ تیرماه سال جاری ‌به خوانش نمایش نامه “اسب‌های پشت پنجره” نوشته “ماتئی ویسنی یک” و کارگردانی “سروش طاهری” اختصاص دارد.

مدیر عامل آگاه فیلم افزود: هدف این سلسله خوانش‌ها، وجود نمایش نامه‌های خوبی است که به تنهایی یک کلاس آموزشی است و کمتر امکان اجرا دارند.

وی هم چنین از برگزاری نمایشگاه عکس از نوع عکاسی طبیعیت با عنوان “در سایه آفتاب” خبر داد و گفت: در آستانه آغاز ششمین سال فعالیت “آگاه فیلم” نگارخانه سایت آگاه فیلم اقدام به برگزاری نمایشگاه عکس از نوع عکاسی طبیعیت از ‌۱۰ تیر ‌۱۳۸۸ به مدت دو هفته با عنوان “در سایه آفتاب” می‌کند.

وی بیان داشت: علاقمندان با مراجعه به نشانی https://www.AgahFilm.ir/ می توانند از این نمایشگاه که منتخب ‌۱۳ اثر از مجموعه عکس های اشکان ضیایی است، دیدن کنند.

انتهای پیام

5/5

مطالب مرتبط:

تی وی توس
شهاب ملت خواه

منو شهاب و طرقبه

منو شهاب و طرقبه منو شهاب و طرقبه1394.02.23 به روایت مجید سیف العلمایی “مربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازی” از “سیف دات آی آر” (دانشنامۀ

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فروش محصولات هنری

فروش محصولات هنری “فروش محصولات هنری“05:09به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ آنلاین مطالعات سینمایی)رکورد:

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

در انتظار قاسم

در انتظار قاسمگزارشی کوتاه در صبح جمعه 24 شهریور 1402 در گلستان به وقت انتظار استاد قاسم گلمکانی که بیاید تا برای تهیه فیلم مستند

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فعالان هنری، بهترست بدانید!

فعالان هنری، بهترست بدانید! “فعالان هنری، بهترست بدانید!“مدت: 11:59به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ

ادامه مطلب »