فیلم سینمایی«آخرین نبرد»Le Dernier Combat«لوک بسون»

آخرین نبرد (انگلیسی: The Last Battle; فرانسوی: Le Dernier Combat) فیلمی در ژانر علمی-تخیلی به کارگردانی لوک بسون است که در سال ۱۹۸۳ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به فریتز وپر و ژان رنو اشاره کرد.
عوامل سازنده فیلم:
سال تولید: ۱۹۸۴
کشور تولیدکننده: فرانسه
کارگردان: لوک بسون
تهیه‌کننده پیر ژولیوه + لوک بسون
نویسنده: لوک بسون + پیر ژولیوه
فیلم‌نامه‌نویس: پیر ژولیوه + لوک بسون
فیلمبردار: کارلو وارینی
آهنگساز (موسیقی متن): اریک سرا
بازیگران: ژولیوه، ژان بوایز، فریتس وپر، ژان رنو، موریس لامی و پترا مولر.تدوین سوفی اشمیت
نوع فیلم: سیاه و سفید
مدت ۹۳ دقیقه
کشور: فرانسه
زبان: فرانسوی
بودجه: فرانک فرانسه ۳٫۵ میلیون
توزیع‌کننده: Crystal Films
تاریخ (های) انتشار ۶ آوریل ۱۹۸۳
داستان فیلم:
در آینده‌ای آخرالزمانی، تنها تعداد کمی از انسان‌ها باقی‌مانده‌اند.
هیچ‌کس قادر به صحبت کردن نیست.
یک انزواطلب مصمم با پیرمردی دوست می‌شود.
آنها به کمک هم با تبهکاران مبارزه می‌کنند تا غذا، سرپناه و زندگی خود را به‌دست آورند…
[membership_protected_content]
پس از بروز یک فاجعه نامشخص، گروه‌های کوچک بازماندگان در حالی میان خرابه‌ها زندگی می‌کنند که قدرت تکلم خود را از دست داده‌اند، مرد جوانی (ژولیوه) یک هواپیمائی ابتدائی می‌سازد که می‌تواند او را دور از دسترس سردسته آدم‌های خبیث محلی (وپر) قرار دهد که با در اختیار گرفتن ذخیره آب کنترل منطقه را در دست گرفته است. اما او به دلیل سوخت کم، در محوطه ساختمان یک مجتمع سابقا بیمارستان سقوط می‌کند و مورد تهاجم یک شمشیر باز (رنو) قرار می‌گیرد. سپس به داخل بیمارستان فرار می‌کند و در آنجا دکتر سالخورده‌ائی (بوآیز) را می‌بیند که در تلاش برای بدست آوردن قدرت سخنگوئی است و بعدتر می‌فهمد که در جائی از بیمارستان از دختری محافظ می‌شود. وقتی دکتر از سلامتی «جوان» مطمئن می‌شود، اجازه می‌دهد «دختر» را ببیند در روز قرار، او دوباره با «شمشیرباز» مواجه می‌شود. که «دکتر» و «دختر» را می‌کشد و بعدتر خودش به دست «جوان» کشته می‌شود حالا جوان با سلاح گرمی که دکتر ساخته، به منطقه خودش باز می‌گردد و پس از رویاروئی با سردسته تبهکاران، کنترل منطقه را در دست می‌گیرد. این پیروزی جایزه ویژه غیر منتظره‌ائی برایش به همراه دارد: دختری دیگر.

دربارۀ کارگردان:
لوک بسون (به فرانسوی: Luc Besson) (زاده ۱۸ مارس ۱۹۵۹در پاریس) کارگردان فرانسوی است.
لوک بسون که از ۱۵ سالگی با رها کردن درس به فیلم‌سازی پرداخت اکنون به عنوان کارگردان، نویسنده و تهیه‌کنندهٔ مطرح سینما از او یاد می‌شود.
در کارنامه او فیلم‌های بزرگی چون لئون و ژاندارک دیده می‌شود.
بسون در این نخستین فیلمش به خوبی مایه‌های افسانه – علمی کار می‌کند و چشم‌اندازی تخیلی و متفاوت از دنیای پس از فاجعه نهائی ارائه می‌دهد قهرمان بسون برخلاف بسیاری از فیلم‌های مشابه افسانه – علمی به راحتی با شرایط جدید کنار آمده‌اند، دنیای جدید نیز بی‌رحم‌تر از دنیای قدیم نمی‌نماید. در این میان مزمون، اثبات لیاقت و مردانگی شخصیت اصلی است. بسون تسلط قابل توجهی بر روایت‌گری و زرباهنگ فیلمش نشان می‌دهد. فیلم‌برداری سیاه‌وسفید و پرکنتر است وارینی در کادر اسکوپ، فضاسازی فیلم را کامل می‌کند.
[/membership_protected_content]

فیلم “آخرین نبرد” ساخته “لوک بسون

به پیشنهادِ مجید سیف‌العلمایی

5/5

مطالب مرتبط:

تی وی توس
شهاب ملت خواه

منو شهاب و طرقبه

منو شهاب و طرقبه منو شهاب و طرقبه1394.02.23 به روایت مجید سیف العلمایی “مربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازی” از “سیف دات آی آر” (دانشنامۀ

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فروش محصولات هنری

فروش محصولات هنری “فروش محصولات هنری“05:09به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ آنلاین مطالعات سینمایی)رکورد:

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

در انتظار قاسم

در انتظار قاسمگزارشی کوتاه در صبح جمعه 24 شهریور 1402 در گلستان به وقت انتظار استاد قاسم گلمکانی که بیاید تا برای تهیه فیلم مستند

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فعالان هنری، بهترست بدانید!

فعالان هنری، بهترست بدانید! “فعالان هنری، بهترست بدانید!“مدت: 11:59به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ

ادامه مطلب »