«پی‌کی»PK

مشخصات محصول
فیلم سینمایی
مدت: ۲:۳۲:۳۲
مخاطب: دانشجویان، فیلم‌نامه‌نویسان و فیلم‌سازان
هدف: از جمله اهداف، آشنایی با پی کی فیلمی هندی ساخته شده در سال ۲۰۱۴ که سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای هند می‌باشد. این فیلم در ۱۵ روز اول اکران خود تمام رکوردهای فروش را جا ب جا کرد و فروش بی سابقهٔ ۳۰۰ کروری داشت. همچنین با رتبه ۲۴۸ جز ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینماست این فیلم یکی از محبوب‌ترین کمدی بالیوودی در خارج از هند محسوب می‌شود.
به پیشنهادِ مجید سیف‌العلمایی

فیلم “پی‌کیpk.2014ساخته “راجکومار هیرانی


نام فیلم: پی کی – PK
ژانر: کمدی، درام، عاشقانه
کارگردان: راجکومار هیرانی Rajkumar Hirani
فیلم‌نامه: راجکومار هیرانی، ویدهو وینود چوپرا، اَبیجات جاشی
آهنگ‌ساز: اَنکِیت تایواری، شانتانو مویترا، آجای، Atul Gogavale، اَتل رنینگا، Sanjay Wandrekar
بازیگران: عامر خان Aamir Khan (پی کی)، انوشکا شارما Anushka Sharma (جاگو)، سانجی دات (بایرو سینگ)، سوشانت سینگ راجپوت Sanjay Dutt (سرفراز یوسف)، بومان ایرانی (شری باجوا)
محصول کشور: هند
فیلم محصول سال ۱۳۹۳
سال انتشار: ۲۰۱۴
امتیاز: ۸٫۲ از ۱۰
مدت زمان: ۲:۳۲:۳۲
تاریخ اکران: ۱۹ دسامبر ۲۰۱۴ (بریتانیا)

خلاصه داستان: مسافری از فضا که به زمین آمده در شهر است و سوالانی به ذهنش می رسد که تا به حال به ذهن کسی نرسیده است. در نهایت پاسخ این سوال ها او را راهی یک سفر شاد، مهیج و عاشقانه می کند…

فیلم “پی‌کیpk.2014 ساخته “راجکومار هیرانی


فیلم پی کی PK بشدت تکان دهنده است پیشنهاد می کنم این شاهکار سینمایی را حتما ببینید.

پی کی فیلمی هندی ساخته شده در سال ۲۰۱۴ است که پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای هند با فروش بی‌سابقه‌ای در کل این صنعت می‌باشد. این فیلم در ۱۵ روز اول اکران خود تمام رکوردهای فروش را جا به جا کرد و با فروش بی سابقهٔ ۳۰۰ کروری در دو هفتهٔ اول پرفروش‌ترین و پر استقبال‌ترین فیلم تاریخ سینمای هند لقب گرفت.

هم چنین با رتبه ۲۴۸ جز ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینماست این فیلم یکی از محبوب‌ترین کمدی بالیوودی در خارج از هند محسوب می‌شود. امتیاز این فیلم در وبگاه معتبر IMDB هشت و نیم از ده از میان ۵۱ هزار رای‌دهنده می‌باشد که روز به روز تعداد آرا افزایش می یابد.

این فیلم بیشتر کسانی که خود را مباشرین خداوند می‌نامند و از این طریق پول‌ها زیادی به دست می‌آورند را مورد انتقاد قرار داده. این فیلم با خرافات مبارزه می‌کند و پیام آن این است که خداوند یکتا است و پرستیدن او شیوهٔ خاصی نمی‌خواهد. کاهنان بیشترین ضربه را از فیلم خوردند و نگاه مردم نسبت به آن‌ها و اعمال خرافاتیشان تغییراتی کرد. کاهنان و حامیانشان گروهی تشکیل دادند و در اعتراض به فیلم تظاهرات کردند و قسمت‌های از هند آشوب به پا کردند و خیلی از سینماها را تخریب کردند.

اما اکثریت مردم هند موافق فیلم بودند و با استقبالی با شکوه و بی بدیل این فیلم رو به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ تبدیل کردند. هم چنین فیلم مورد استقبال سیاسیون قرار گرفت و یکی از وزرای هند دستور داد که از این فیلم مالیات گرفته نشود. فیلم هم در جامعهٔ اصلی هند و هم در جامعهٔ مجازی از حمایت بسیار بالای مردم عادی و افراد مشهور برخوردار بود.

فیلم “پی‌کیpk.2014 ساخته “راجکومار هیرانی


به پیشنهادِ مجید سیف‌العلمایی

5/5

مطالب مرتبط:

تی وی توس
شهاب ملت خواه

منو شهاب و طرقبه

منو شهاب و طرقبه منو شهاب و طرقبه1394.02.23 به روایت مجید سیف العلمایی “مربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازی” از “سیف دات آی آر” (دانشنامۀ

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فروش محصولات هنری

فروش محصولات هنری “فروش محصولات هنری“05:09به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ آنلاین مطالعات سینمایی)رکورد:

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

در انتظار قاسم

در انتظار قاسمگزارشی کوتاه در صبح جمعه 24 شهریور 1402 در گلستان به وقت انتظار استاد قاسم گلمکانی که بیاید تا برای تهیه فیلم مستند

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فعالان هنری، بهترست بدانید!

فعالان هنری، بهترست بدانید! “فعالان هنری، بهترست بدانید!“مدت: 11:59به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ

ادامه مطلب »