روز ملی سینما ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۵ رباط طرق

بازدیدها: 0

روز ملی سینما ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۵ رباط طرق
به روایتِ “مجید سیف العلمایی

روز ملی سینما ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۵ رباط طرق

حرفای در پی رو جدی نگیرید لطفا: شماره ۱ رو سید حجت طباطبایی گفته و مطالب شماره ۲ رو ناصر نبی زاده. دو سال پیش (شهریور ۱۳۹۵)
۱
طرح‌های موزه سینما و سینمای سیار در رباط طرق رونمایی خواهد شد. این طرح‌ها بر اساس امضای یک تفاهمنامه میان مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و با هدف ترغیب هرچه بیشتر مردم خراسان رضوی به سمت صنعت سینما، شکل گرفته است و آماده بهره‌برداری شده‌اند.
۲
تفاهم نامه راه اندازی موزه سینمای خراسان در “رباط طرق” به امضا رسید
همزمان با جشن روز سینما تفاهم نامه راه اندازی موزه سینمای خراسان در رباط طرق، بین اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل ارشاد خراسان رضوی به امضا رسید.
۲۲ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۰:۱۸
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، معاون امور هنری سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی در مراسم جشن روز سینما اظهار داشت: موزه سینما بر اساس مصوبه اتاق گفت وگوی فرهنگ و هنر شکل گرفت و در شورای راهبردی استان تصویب و محتوای اولیه آن تهیه شد.
ناصر نبی زاده افزود:طبق مکاتبه ای که با اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی داشتپم بحث بنای تاریخی رباط طرق مطرح شد و در چند بازدیدی که با هنرمندان از این بنا داشتیم این بنای تاریخی مورد تایید قرار گرفت.بر اساس آنچه در تفاهم نامه آمده محتویات این موزه طی دو ماه انجام خواهد شد و موزه سینما تا پایان سال افتتاح می‌شود.
وی تصریح کرد:سینمای تایباد و قوچان متاسفانه مخروبه بود و سالها است که جوانان این شهر از داشتن سینما بی بهره هستند و امسال همزمان با روز سینما و به همت شهرداری و فرمانداری این دو شهرستان، جوانان هنردوست قوچان و تایباد نیز از داشتن سینما بهره مند شدند.ضمن اینکه تا اوایل سال آینده مردم کاشمر و تربت جام نیز دارای سینما می‌شوند.
نبی زاده با اشاره به راه اندازی سینمای سیار عنوان کرد: تجهیزات سینمای سیار فراهم شده و بر اساس هماهنگی با وزارت، نمایندگی آن به استان داده شده است تا از این طریق بتوانیم در شهرستان‌ها و محلاتی که سینما وجود ندارد سینمای سیار را به بهره برداری برسانیم.
محمد رکنی، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این مراسم اظهار‌داشت: امیدواریم با همکاری مردم و همفکری هنرمندان سینما بتوانیم موزه‌ای در خور هنرمندان استان ایجاد کنیم البته این امر مستلزم همکاری و توجه همه سینما گران است.
وی افزود: با امضا تفاهم نامه همکاری به منظور ایجاد موزه سینما در رباط طرق به دنبال بهره برداری فرهنگی و هنری از ابنیه و آثار تاریخی خراسان رضوی هستیم.
انتهای پیام/

داشتن “موزه سینمای خراسان” آرزو نیست

آگاه فیلم AgahFilm

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها