سید خسرو هوشیار حسینی

http://images.persianblog.ir/680502_LSwrfcwG.JPG

نویسنده محقق کارگردان تئاتر

از همراهان قدیمی آگاه فیلم و یاران صمیمی مجید سیف العلمایی

خسرو هوشیار اکنون به مرزهای هشتاد سالگی نزدیک می شود.

وی لیسانس ادبیات است و محشور بوده با دکتر علی شریعتی و بسیاری از هنرمندان و متفکران معروف. دغدغه او اما تئاتر بوده است همیشه و حال.

در سال ۱۳۴۲ نمایشنامه «اوج» را با بهره گیری از نظرات آلبر کامو و ژان پل سارتر نوشت و کارگردانی ٱن را به داریوش ارجمند سپرد.

هوشیار، ارجمند، منوچهر خادم زاده  محمد مطیع، و فریدون صلاحی در آن سالها با ایجاد یک گروه تئاتر، فعالیت های زیادی در زمینه نمایش های صحنه ای و رادیویی انجام دادند.

در اوایل دهه شصت خسرو هوشیار فیلمنامه بلندی به نوشت و تا مراحل اجرای کار هم پیش رفت.

اما مشکلات اقتصادی و هزینه های گزاف تولید فیلم سینمایی سبب بازماندگی او در نیمه راه شد.

هوشیار سالهاست محل رجوع کسانی است که مایلند فیلمنامه هایشان با دیدگاهی حرفه و اصولی از منطر نقد، بررسی، تحلیل و پیشنهادهای اصلاحی داده شود.
هوشیار یکی از معدود کسانی است که نقد فیلم را نه به صورت حرفه ای و مصلحت گرایانه ، بلکه از نگاه علمی و فلسفه هنر ، انجام می دهد.

5/5

مطالب مرتبط:

تی وی توس
شهاب ملت خواه

منو شهاب و طرقبه

منو شهاب و طرقبه منو شهاب و طرقبه1394.02.23 به روایت مجید سیف العلمایی “مربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازی” از “سیف دات آی آر” (دانشنامۀ

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فروش محصولات هنری

فروش محصولات هنری “فروش محصولات هنری“05:09به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ آنلاین مطالعات سینمایی)رکورد:

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

در انتظار قاسم

در انتظار قاسمگزارشی کوتاه در صبح جمعه 24 شهریور 1402 در گلستان به وقت انتظار استاد قاسم گلمکانی که بیاید تا برای تهیه فیلم مستند

ادامه مطلب »
تی وی توس
مجید سیف‌العلمایی

فعالان هنری، بهترست بدانید!

فعالان هنری، بهترست بدانید! “فعالان هنری، بهترست بدانید!“مدت: 11:59به روایت مجید سیف‌العلماییمربی و مشاور فیلم‌نامه‌نویسی و فیلم‌سازیاز سیف دات آی آرمهارت آموزی سینما روی خط(دانشنامۀ

ادامه مطلب »